STAVANIE MÁJA

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, znovu sa obnovujúcej prírody a lásky.

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, znovu sa obnovujúcej prírody a lásky. Stavanie májov v predvečer prvomájovej noci nesie v sebe odkaz, ktorý je hodný si pripomenúť.

I naša obec Trenčianska Teplá sa od piatku 30.04.2021 pýši vysokým pestrofarebným májom pri obecnom úrade a v m. č. Dobrá. Veľkou mierou prispeli k pomoci pri stavaní hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru obce Trenčianska Teplá a z m. č. Dobrá, za čo im patrí veľká vďaka.

Keďže  na prelome mesiacov apríl-máj, z dôvodu pretrvávajúcej epidémie COVID-19,  je stále obmedzená voľnosť pohybu a stretávanie sa ľudí v skupinách na verejných priestranstvách, bolo to tak ako v minulom, tak i v tomto roku bez divákov.

Pevne veríme, že o rok si to všetko vynahradíme!

Dátum vloženia: 5. 5. 2021 11:33
Autor: Sekretariát; 032/6558 217