FLORES MUSARUM

OCENENIE SI PREVZAL AJ NÁŠ FOLKLÓRNY SÚBOR TEPLANKA

Flores Musarum

OCENENIE SI PREVZAL AJ NÁŠ FOLKLÓRNY SÚBOR TEPLANKA

Pri príležitosti 60. rokov založenia folklórneho súboru TEPLANKA bol vedením obce v roku 2020  predložený návrh na ocenenie súboru Trenčianskemu osvetovému stredisku v Trenčíne.

Na Trenčianskom hrade sa v  pondelok 20. septembra 2021 uskutočnil slávnostný galavečer s názvom Flores Musarum (v preklade:  Kvety múz), kde si prevzali ocenenia významní jednotlivci a kolektívy pôsobiace v oblasti kultúry  za roky 2020 a 2021.

Medzi ocenenými bol aj náš folklórny súbor TEPLANKA.  Z rúk predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a riaditeľky Trenčianskeho osvetového strediska  v podobe keramického kvetu na drevenom podstavci a ďakovný list za súbor prevzala jeho vedúca p. Helena Uherková. Obec Trenčiansku Teplú  zastupovala prednostka obecného úradu Mgr. Zuzana Janišová.

V rámci odovzdávania ocenenia pani Uherková  oblečená v nádhernom teplanskom kroji spestrila program a v rámci preberania ocenenia  zarecitovala krásnu báseň „Teplanský kroj“ od autorky K. Hudecovej,  za prednes ktorej zožala zaslúžený potlesk od všetkých prítomných.

GRATULUJEME FOLKLÓRNEMU SÚBORU A VŠETKÝM JEHO ČLENKÁM A ČLENOM!

Zdroj foto : http://www.tnos.sk/rok-2021/flores-musarum.html?page_id=18720

Vytvorené: 30. 9. 2021