Dobranská kvapka krvi - poďakovanie

Je nevyhnutné, aby darcovstvo krvi počas obdobia koronavírusu pokračovalo, pretože pacienti potrebujú krv kontinuálne. Krv je nenahraditeľná tekutina, nedá sa vyrobiť žiadnou chemickou cestou, vieme ju získať len od dobrovoľných darcov krvi.

Nemocnice na Slovensku majú od vypuknutia epidémie nedostatok krvi.

Občianske združenie DOBRÍ DOBRANIA v spolupráci s obcou Trenčianska Teplá a Národnou transfúznou službou SR dňa 16. augusta 2021  zorganizovali  akciu pod názvom DOBRANSKÁ KVAPKA KRVI, ktorá mala veľký úspech.

Do projektu sa zapojili aj naši zamestnanci, ktorým to zdravotný stav umožnil. Starostka obce JUDr. Mgr. Slavomíra Propperová  a prednostka obecného úradu Mgr. Zuzana Janišová prišli podporiť a poďakovať v čase odberov zastúpeniu Dobrí Dobrania predsedovi p. Rastislavovi Robotovi  za výbornú spoluprácu.

Darcovia krvi sú výnimoční ľudia a práve preto im patrí veľké ďakujem a taktiež aj združeniu Dobrí Dobrania za každoročné zorganizovanie takejto pomoci.

Dátum vloženia: 25. 8. 2021 7:00
Autor: Referát kultúry; 032/6558 211