Navigácia

Výber jazyka

Obsah

46. týždeň v našej obci

Typ: ostatné
čím sme žili v týždni od 11. do 17. novembra 2019

46. týždeň v našej obci

 

Začiatok týždňa sa niesol v znamení noviniek v našej materskej škole. V Trenčianskej Teplej sme zlepšili pracovné podmienky personálu MŠ, ktorý už nemusí stravu voziť na káre z kuchyne základnej školy. Na tento účel im je k dispozícii osobné auto s vodičom, ktorý im v čase obeda zabezpečí všetku manipuláciu s varnicami. Do detašovaného pracoviska MŠ v Dobrej zakúpila obec umývačku riadu a anonymný sponzor daroval nový notebook.

Ďalšou, síce nie moc viditeľnou, ale významnou zmenou pre zlepšenie pracovných podmienok zamestnancov referátu technicko-prevádzkových činností, bolo zavedenie elektrickej energie do garáže, ktorá bola odpojená z dôvodu, že do nej niekoľko rokov tieklo. Na tomto zamestnanci obce popracovali. Nedávno položili na strechu novú krytinu a následne vnútri inštalovali nové elektrické rozvody a osvetlenie, bez ktorého sa v zimnom období, ťažko fungovalo. Aj toto je dôkaz, že posilnenie referátu technicko-prevádzkových činností o dvoch odborných zamestnancov malo svoj význam a veľa prác, ktoré musela obec objednávať, resp. sa nad nimi mávlo rukou, s tým, že „to je dobré“ vieme v súčasnosti spraviť vo vlastnej réžii.

V stredu pani starostka odcestovala na pracovné stretnutie starostov stredného Považia. Na úrade sme mali rokovanie so zástupcom TJ Lokomotíva, na ktorom sme si odsúhlasovali postup prác pri realizácii projektu, na ktorý bola obci schválená dotácia zo Slovenského futbalového zväzu. Na budúci rok na jar z tejto dotácie vybudujeme automatický závlahový systém na futbalovom štadióne v Trenčianskej Teplej.

Vo štvrtok a v piatok sa naši chlapi pustili do orezu porastov na teplickej križovatke v snahe sprehľadniť ju a zlepšiť plynulosť cestnej premávky.

V budove úradu sa v súčinnosti viacerých referátov dopĺňali posledné náležitosti žiadosti o platbu na projekt Rozvoj opatrovateľskej služby v Trenčianskej Teplej. Tento projekt spadá pod gesciu Implementačnej agentúry MPRV SR. Ak sledujete médiá, mohli ste sa v posledných dňoch stretnúť s reportážami na túto tému. Vďaka projektu budú obci čiastočne refundované mzdové náklady na opatrovateľky, ktoré pracujú v teréne a možno sa starajú aj o Vášho blízkeho.

Posledný deň pracovného týždňa v hasičskej zbrojnici vrcholili prípravy výstavy Vianočné inšpirácie, do ktorých sa tento rok veľmi aktívne zapojili panie učiteľky z MŠ v Trenčianskej Teplej. Na národnej úrovni bol piatok dňom štátneho smútku, ktorým sme si pripomenuli obete dopravnej nehody z 13.11.2019 v súlade s usmernením Ministerstva vnútra SR.

Referáty daňovej politiky a odpadového hospodárstva rozdistribuovali pripomenutia tým, ktorí zrejme v návale povinností a rýchleho životného štýlu pozabudli zaplatiť miestne dane a poplatky. Nešlo o úradnú zásielku, preto neboli doručované „proti podpisu“. Ide o snahu vyjsť občanom v ústrety (i keď nám to žiaden zákon neprikazuje) a vyhnúť sa exekúcií. Obálky roznášali zamestnanci úradu vo svojom voľnom čase. Rozhodnutia o povinnosti uhradiť miestne dane a poplatky boli riadne distribuované na jar 2019. Tým občanom, ktorí majú aktivované elektronické schránky boli rozhodnutia v súlade so zákonom o e-governmente doručené do týchto schránok, ostatným občanom do vlastných rúk. O každom doručení máme potvrdenie.

Sobota bola dňom príjemným a radostným - kto mal chuť, mohol sa vianočne naladiť v Hasičskej zbrojnici na štvrtom ročníku podujatia Vianočné inšpirácie, kde prezentovali naši obyvatelia svoju zručnosť a tvorivosť. Všetkým zúčastneným, tvorcom a účinkujúcim zo srdca ďakujeme.

Katarína Králiková


Vytvorené: 19. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 19. 11. 2019 17:48
Autor: Správca Webu