Pomoc obetiam trestných činnov

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá vytvára aj nové podmienky pre páchanie trestnej činnosti a nárast počtu občanov, ktorí sa môžu stať obeťami trestných činov Vás informujeme o existencii a dostupnosti informačných kancelárii pre obete trestných činov.

Informačné kancelárie sú prevádzkované prostredníctvom odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR a nachádzajú sa na okresných úradoch/klientských centrách v každom krajskom meste. V informačnej kancelári sú k dispozícii zamestnanci Ministerstva vnútra SR, ktorých úlohou je poskytovanie základných informácií obetiam a potenciálnym obetiam trestných činov a v prípade potreby sprostredkovanie  poskytnutia služieb v oblasti právneho usmernenia a podpory, psychologickej pomoci a sociálneho poradenstva. Služby informačnej kancelárie sú všetkým klientom poskytované bezplatne a diskrétne.

V Trenčianskom kraji informačná kancelária sídli na ulici Hviezdoslavova 3, 911 01 Trenčín. Jej zamestnancov je možné kontaktovať telefonicky na čísle 032/74 11 250, e-mailom na všeobecnej adrese pomocobetiam@minv.sk, poštou alebo osobne na vyššie uvedenej adrese v čase otváracích hodín klientského centra. Klientom sú tiež k dispozícii bezplatné konzultácie prostredníctvom on-line chatovej poradne dostupnej na stránke https://prevenciakriminality.sk/ v pravom spodnom rohu. Všetky informácie môžete nájsť aj na Facebooku Prevencia kriminality.

Dátum vloženia: 17. 3. 2021 8:23
Autor: Sekretariát; 032/6558 217