Obec Trenčianska Teplá
Trenčianska Teplá

Polícia v Trenčíne naďalej apeluje na seniorov

Policajný zbor upozorňuje občanov, najmä seniorov na páchanie podvodov a krádeží pod vymyslenými legendami s rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov a v nepozorovanej chvíli od nich podvodne vylákať celoživotné úspory.

POLÍCIA V TRENČÍNE NAĎALEJ APELUJE NA SENIOROV

Napriek tomu, že v uplynulom týždni polícia v Trenčianskom kraji nezaznamenala pokus trestnej činnosti páchanej na senioroch, vyzývame seniorov buďte naďalej opatrní!

Páchatelia sa snažia v nepravidelných intervaloch pod rôznymi vymyslenými príbehmi dostať do vašej blízkosti, uviesť vás do omylu a podvodom, či obyčajnou krádežou vás pripravia o celoživotné úspory alebo cenné predmety.

Neustále používajú osvedčené legendy:

- "Dopravná nehoda"

- "Falošný policajt"

- "Falošný poštár, kuriér a policajt"

- "Výhra, dedičstvo či vojak v zahraničnej misii".

Dodržiavajte niekoľko dôležitých rád, ako sa nestať obeťami podvodníkov a zlodejov:

- nekomunikujte s osobami, ktoré sa v telefóne vydávajú za vášho príbuzného, lekára, policajta, či inú osobu a
  žiadajú od vás peniaze - takýto hovor ihneď ukončite.

- nehovorte do telefónu, koľko peňazí máte doma alebo v banke.

- nevyhadzujte peniaze a cenné predmety cudzej osobe, aj keď tvrdí, že ju za vami posiela váš príbuzný.

- nevyberajte pre cudzie osoby peniaze z bankomatu alebo zo svojich účtov.

- nezabúdajte, že preplatky a nedoplatky sa nevyplácajú v hotovosti prostredníctvom zamestnancov
  spoločností, či iných osôb.

Dátum vloženia: 14. 2. 2023 13:41
Autor: Simona Bežáková

Prezidentské voľby SR 2024

voľby prezidenta SR 2024

dnes, piatok 29. 3. 2024
mierny dážď 15 °C 4 °C
sobota 30. 3. jasná obloha 22/9 °C
nedeľa 31. 3. oblačno 19/12 °C
pondelok 1. 4. mierny dážď 22/10 °C

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.