Moja obec v štatistikách

Moja obec v štatistikách 1

Štatistický úrad SR predstavuje obce a mestá v novej podobe. Vybrané štatistické ukazovatele o samosprávach sú obohatené o vizuálny rozmer.

Jednoduchou a ľahko čitateľnou formou sú prezentované zaujímavé číselné údaje z vybraných štatistických oblastí, ktoré sú dostupné na najnižšej územnej úrovni.

Štatistické ukazovatele sú zobrazené v grafoch. Okrem voľby územného parametra, ktorý umožňuje výber ktorejkoľvek slovenskej obce či mesta, je možné sledovať aj ich vývoj v časovom horizonte za posledných 20 rokov.

Zdrojové údaje sú uložené v jednotnej databáze DATAcube, prepojenie na ne nájdete pod názvom každého grafu.

Legendy grafov sú interaktívne, môžete v nich skrývať a odkrývať jednotlivé dostupné dátové rady. Grafy si môžete tlačiť alebo stiahnuť prostredníctvom tlačidla v pravom hornom rohu každého grafu.

Štatistické údaje o našej obci si môžete pozrieť na tomto odkaze: Trenčianska Teplá

zdroj: www.zmos.sk

Dátum vloženia: 7. 4. 2021 7:30