Druhé kolo plošného testovania: odberové miesta zostávajú, pozor na zmenu času testovania

Druhé kolo plošného testovania prebehne aj v našej obci Trenčianska Teplá. Uskutoční sa počas víkendu 7. a 8. novembra 2020.

Druhé kolo plošného testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 by sa malo realizovať v 45 okresoch. Ide o okresy, v ktorých bol počet pozitívnych prípadov z prvého kola celoslovenského testovania vyšší ako 0,7 %.

Oproti prvému kolu však nastane zmena týkajúca sa časového harmonogramu – testovanie bude prebiehať od 8.00 h. do 20.00 h. (posledné odbery o 20.00 h.) .

Prestávky odberových tímov budú v čase 12.00 h. – 12.45 h. a 17.00 h – 17.30 h.

Testovanie prebehne na 3 odberových miestach schválených hygienou a príslušníkmi Ozbrojených síl SR:

• Obecný úrad
  • Základná škola
  • Sokolovňa

Zároveň informujeme občanov, že na absolvovanie plošného testovania je k dispozícii aj nedeľa. Túto informáciu pripomíname vzhľadom na skúsenosť z predchádzajúceho kola testovania, počas ktorého sa veľká väčšina obyvateľov zúčastnila testovania v sobotu, čím vznikali pred odberovými miestnosťami dlhé rady a počas nedele boli zas odberové miesta relatívne nevyužívané.

Je druhé kolo plošného testovania povinné?

Podľa dostupných informácií potrvá zákaz vychádzania do 14. novembra 2020. Obmedzenie pohybu sa nevzťahuje na osoby s negatívnym PCR testom alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19 vykonanom v rámci celoplošného testovania.

Avšak v okresoch, kde sa uskutoční počas tohto víkendu (7. – 8. november) druhé kolo testovania, bude potrebný aktuálny test. V ostatných „zelených“ okresoch stačí test z prvého kola celoplošného testovania (31. október – 1. november). V týchto regiónoch sa teda platnosť certifikátov z prvého kola predĺži o týždeň a nový certifikát nie je potrebný.

V prípade Trenčianskej Teplej, ktorá sa nachádza medzi „červenými“ okresmi, platí skutočnosť, že ak sa nezúčastníte druhého kola testovania, nebudete sa môcť preukázať certifikátom z prvého kola a bude pre vás platiť zákaz vychádzania.

Čo mám robiť, ak som stratil certifikát?

V prípade straty certifikátu z prvého kola celoplošného testovania pre vás platí zákaz vychádzania. Ten môžete ukončiť napr. absolvovaním PCR testu, prípadne účasťou na druhom kole testovania, kde vám bude vystavený aktuálny certifikát.

Viac informácií nájdete na stránke www.somzodpovedny.sk.

Vytvorené: 6. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 6. 11. 2020 12:22