Doručovanie a platby daní a poplatkov za odpad

Dôležitý oznam pre občanov!

DORUČOVANIE A PLATBY DANÍ A POPLATKOV ZA ODPAD

Obecný úrad každoročne pristupuje k distribuovaniu rozhodnutí za daň z nehnuteľnosti pre občanov a taktiež k rozhodnutí o poplatku za komunálny odpad a drobný stavebný odpad. Tento rok budú môcť občania miestne dane a poplatok za odpad uhradiť nasledovnými spôsobmi: prevodom na účet (internetbanking) alebo poštovou poukážkou.

Rozhodnutia za dane a poplatok za odpad začnú roznášať v obci  po domácnostiach do vlastných rúk poverené osoby - pracovníci obecného úradu v období od 13.5.2020 do 31.05.2020. V tejto súvislosti dávame do pozornosti širokej verejnosti, že poverený pracovník z OcÚ Trenčianska Teplá sa preukáže poverením doručovateľa rozhodnutí. (Totožnosť mnohých z nich občania už z predchádzajúcich rokov dobre poznajú.)

Obec upozorňuje, že povereného pracovníka nie je v žiadnom prípade nutné púšťať do bytu, alebo domu a vylučuje sa zaplatenie  daní alebo poplatku za odpad v hotovosti (na mieste). Rozhodnutie si občan preberie oproti podpisu za prísnych hygienických opatrení, v ochranných rukaviciach a s rúškom na tvári. V tejto súvislosti žiadame občanov, aby si označili zvončeky aj dvere menom -  z dôvodu ľahšej a rýchlejšej orientácie doručovateľa v bytovom dome. Okrem iného, je potrebné mať pripravené vlastné písacie potreby. V prípade, že občan nechce mať takýmto spôsobom doručené rozhodnutia z dôvodu, že je napr. chorý alebo v karanténe, nech kontaktuje OcÚ na tel. č.: 032/6558216 alebo 032/6558210, kde bude dohodnutý náhradný termín a spôsob doručenia.

OcÚ súčasne vyzýva občanov, obzvlášť v tomto období koronavírusu, aby na úhradu za daň z nehnuteľnosti alebo poplatku za odpad využívali prioritne bankový prevod.

V Trenčianskej Teplej 11.5.2020.

Prednosta OcÚ

Dátum vloženia: 12. 5. 2020 14:01