medzera

uvodny obrazok

medzera

Folklórny súbor TEPLANKA

Spevácko-folklórna skupina „TEPLANKA“ bola založená v roku 1974. Vznikla na základe iniciatívy niekoľkých žien, ktoré si osvojili ľudové piesne z Obce Trenčianska Teplá i z okolia. Vtedajším repertoárom účinkovali na rôznych podujatiach i akciách okresu Trenčín.

Postupom času sa menilo zloženie súboru a kvalita, ktorá sa zlepšila hlavne pod odborným vedením učiteľov - pánom Dobošom a pánom Pavlackým z miestnej ZDŠ.

Svoju činnosť okrem ľudových piesní zdokonalila FS Teplanka i na náročnejší program. Nacvičila piesne hymnické i národné. Osvojila si tiež zvyky zo života našej obce. Prezentuje sa i pásmami ako „Teplanská svadba“, „Drápanie peria„ a „Dožinky“.

Za uplynulé roky sa FS Teplanka zúčastnila na mnohých akciách poriadaných nielen v obci, ale i v rôznych obciach a mestách na Slovensku, ale i na Morave. Zúčastnila sa rôznych súťaží na úrovni okresu i kraja, kde dosiahla pomerne veľa úspechov. Svedčí o tom i množstvo rôznych ocenení.

V súčasnosti je umeleckým vedúcim pedagóg pán Mgr. Dušan Winkler. Počas jeho pôsobenia sa naďalej skvalitňuje umelecká úroveň súboru, čoho svedkom sú interpretované náročné skladby. Súbor má 10 členiek a harmonikára.

Spevácky  súbor  Teplanka  potrebuje  rozšíriť počet členov,  hlavne   mladých žien, aby sa naďalej  pokračovalo a zdokonaľovalo v uvedenej činnnosti súboru.

Folklórny súbor Teplanka sa zúčastňuje na všetkých podujatiach poriadaných obecným úradom a rôznymi organizáciami pôsobiacimi v obci.

Vyhľadávanie

medzera

Udalosti

« September 2018
PoUtStŠtPiaSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

medzera

medzera

TREŽ

TREZ

medzera

medzera

Výber z galérie

medzera

medzera

medzera

medzera

Hlavná stranka | Kontakt | Mapa | Prihlásenie
Copyright © 2008 Ing. Ján Masár. All Rights Reserved.

medzera